HarperCollins

Vydavatelství HarperCollins

ÚVOD

Klikněte pro zvětšení

Rozsah: 560 stran

Cena: 449 Kč

Heat 2: Nelítostný souboj

Michael Mann, Meg Gardiner

Den po závěrečné scéně filmu Nelítostný souboj (Heat) se Chris Shiherlis (Val Kilmer) schovává v Korejské čtvrti u Natea (Jon Voight). Je zraněný, napůl v bezvědomí a potřebuje se dostat z Los Angeles. Pronásleduje ho detektiv losangeleské policie Vincent Hanna (Al Pacino), který před pár hodinami při přestřelce pod přibližovacími světly na úpatí přistávací dráhy letiště v Los Angeles zabil Shiherlisova partnera Neila McCauleyho (Robert De Niro). Hanna je nyní odhodlaný chytit i Shiherlise, posledního přeživšího člena McCauleyho party, než zmizí z města.
V roce 1988, o sedm let dříve, McCauley, Shiherlis, Cerrito a jejich tým profesionálů loupí na západním pobřeží, v Chicagu a na americko-mexickém pomezí, kde se jim podaří obrat mexický drogový kartel o více než dvanáct milionů dolarů. Na druhé straně zákona stojí detektiv v chicagském oddělení vražd Vincent Hanna – muž, který je věrný svému povolání tak moc, že mu obětoval i soukromý život. Hanna neúnavně pronásleduje ozbrojené a nebezpečné muže, kteří se skrývají v temných divokých zákoutích, a v tom samém roce, kdy se Neil a jeho parta dostanou „pracovně“ do Chicaga, pátrá po násilnickém gangu zlodějů, jež má políčeno na soukromé domy a především jejich bohaté obyvatele.
Nelítostný souboj 2 je stejně ambiciózní a rozsáhlé dílo se stejně výraznými postavami jako kultovní filmový thriller režiséra Michaela Manna z roku 1995 HEAT (v češtině uváděn pod názvem Nelítostný souboj), který si získal fanoušky po celém světě.
Nelítostný souboj 2 předchází událostem ve filmu, aby k nim pak čtenáře zase dovedl, a poté se přesouvá dál. Kniha představuje nové, skvěle vykreslené postavy na obou stranách zákona a přenáší je na nová území. Podíváme se do ulic L. A., Chicaga, nahlédneme mezi tchajwanské zločinecké syndikáty v Paraquayi a mezi pašeráky a členy drogového kartelu na hranicích s Mexikem. Mnohovrstevný příběh ukazuje nebezpečné fungování mezinárodních zločineckých organizací a agentů, kteří je pronásledují. Přibližuje soukromé životy lidí, kteří musí čelit nebezpečným protivníkům v situacích, jež překračují všechny hranice.

Pevná vazbaZpět