HarperCollins

Vydavatelství HarperCollins

ÚVOD

Klikněte pro zvětšení

Rozsah: 368 stran

Cena: 329 Kč

Zůstaň svůj

Tobly McSmith

ÚKOL JE SNADNÝ: projít po betonovém chodníčku, který půlí trávník před školou, vystoupat nahoru po betonovém schodišti a velkými červenými dveřmi vstoupit do školy. Pro kohokoli jiného by to nebyl problém. Ale nový kluk má tajemství. Tajemství tak velké, že mu i běžné věci, jako třeba projít kolem partičky studentů, připadají jako to nejtěžší, co kdy dělal.
Pony je transgender teenager, který se rozhodne, že v posledním ročníku na nové škole bude svou skutečnou sexuální identitu raději tajit. Má už dost neustálé pozornosti, které se mu dostávalo na předchozí škole poté, co veřejně oznámil, že je trans. Na Hillcrestské střední chce začít od začátku, již ve svém zvoleném pohlaví. Je ale nesmírně těžké žít normální život, když na každé chodbě, za každým rohem, na každé toaletě číhá riziko odhalení.
Georgia pomalu dospívá k názoru, že život není jen roztleskávání. Nechce ale vystupovat z řady a zbytečně na sebe upozorňovat. Po milostném zklamání se navíc rozhodne se, že do konce školního roku už nebude s nikým chodit.
Pohledy nového žáka a všemi oblíbené roztleskávačky se ale střetnou hned první den školy. Jak má Pony zůstat v utajení, když touží po dívce, jako je Georgia? A jak má Georgia dodržet slib, který dala sama sobě, když mezi ní a Ponym přeskočí jiskra, která hrozí požárem?

Pevná vazba

Také jako e-book


Zpět