HarperCollins

Vydavatelství HarperCollins

ÚVOD

Autoři

Sharon Wirdnamová

se narodila v západním Londýně a měla spoustu nejrůznějších zaměstnání: pracovala jako fotografka, zdravotní sestra, číšnice, kuchařka, tanečnice a dokonce řídila sanitku přes australskou poušť a cestovala po Evropě v přestavěném dvoupatrovém autobusu. Když se vdala, řekla si, že se konečně usadí a začne pracovat doma.

Psaní je, jak říká, bez jakýchkoliv pochyb to nejlepší zaměstnání, jaké kdy měla. Svoji první romanci napsala už v jedenácti letech, kdy popsala, jak žáci - dvojčata bojují v internátní škole proti nespravedlnostem. Tento rukopis se ale bohužel ztratil. Když píše, má na svém stole vždy voňavé květiny, které jsou její velkou inspirací. Je moc ráda, když dostává dopisy od čtenářek z celého světa. "

Když píšu, připadám si přímo ztracená v magickém světě, ve kterém tvořím hrdiny, s nimiž se stále a stále zamilovávám…", přiznává Sharon. Kdyby nebyla spisovatelkou, stala by se s největší pravděpodobností herečkou nebo novinářkou. Když zrovna nepřemýšlí o svých hrdinech (z nichž někteří nápadně připomínají jejího manžela lékaře), ráda vaří, čte, pije víno, poslouchá hudbu ze západního pobřeží a povídá si se svými dvěma dětmi, Celií a Patrickem. Dnes žije s rodinou v Hampshiru v  Anglii. Publikuje také pod jménem Sharon Kendricková.


Zpět