HarperCollins

Vydavatelství HarperCollins

ÚVOD

Autoři

Gill Sandersonová

Gill Sandersonová

je vlastním jménem Roger Sanderson. Ano, je to skutečně muž!

Roger začal svou kariéru psaním komiksů a má jich na svém kontě přes osmdesát. Jeho žena Gill v té době začala psát pro nakladatelství Mills & Boon a požádala Rogerse, aby jí pomohl s vymýšlením příběhu. Gill však pracuje jako psycholožka pro vládní organizaci a toto zaměstnání jí zabírá spoustu času. A proto romantické příběhy psal stále častěji Rogers sám. Dodnes ale konzultuje své nápady s Gill a dává jí je přečíst, než je odešle do nakladatelství.

Všechny Rogersovy příběhy se odehrávají v lékařském prostředí. Syn Mark totiž pracuje jako lékař na onkologickém oddělení londývské nemocnice, druhý syn Adam je zdravotním radou v Birminghamu a dcera Helen je porodní asistentkou. Takže o témata má postaráno.

Na psaní se mu líbí, že jeho příběhy sdílejí lidé po celém světě.

Na otázku, jaký nejromantičtější dárek v životě dostal, odpověděl: "Když mi bylo jedenadvacet a byl jsem na univerzitě, přátelé mi řekli, že v pokoji mám připravený dárek. Když jsem vešel, na posteli ležela zabalená v papíru moje přítelkyně, která mě přijela navštívit."

Jeho nejoblíbenější činností je čtení novin v posteli v neděli ráno. Miluje lidi, kteří bojují za své ideály. A kdyby nebyl spisovatelem, byl by vojákem!


Zpět