HarperCollins

Vydavatelství HarperCollins

ÚVOD

Autoři

Louise Allenová

Louise Allenová

Žije s manželem ve vesnici na severním pobřeží Norfolku v Anglii. Když mu oznámila, že je inspirací pro všechny její romantické hrdiny, nepoznala, zda mu to lichotilo, nebo ho to znepokojilo! Nicméně si společně užívají průzkumné cesty, ať už v zahraničí, nebo v londýnských ulicích s průvodcem z roku 1808 v ruce. V poslední době se pustili do nejnovějšího projektu, a to putování po kultovních kočárových cestách.

Regentské období je moje vášeň, říká Louise. Je to pro mě nekonečně fascinující doba plná kontrastů a změn, nebezpečí a elegance, luxusu a bídy. Ženy měly svobodu, která by jejich viktoriánské vnučky šokovala, a přesto žily v rámci společenských pravidel, která nás dnes fascinují i děsí. Muži ve společnosti mohli během čtyřiadvaceti hodin získat bohatství otočením karty nebo ztratit život v nebezpečném souboji. Je to všechno tak jiné, s pozlátkem minulosti – a přesto se zdá, že nás postavy oslovují a dotýkají se nás i dnes.

Pokaždé, když se pouštím do nové zápletky, dávám si předsevzetí, že si ji pečlivě naplánuji, nejprve si udělám spoustu poznámek a disciplinovaně a spořádaně napíšu spoustu konceptů. A pak se najednou stane, že se mi příběh začne v hlavě psát sám, až se mi úplně vymkne z rukou – mezitím se podlaha mé pracovny stane mořem otevřených knih, tisků a map a já se přistihnu, jak sedím v autě na semaforech a mumlám si dialogy. V tu chvíli musím začít psát s plným vědomím, že hrdina a hrdinka převezmou kontrolu a sabotují všechny mé pokusy o disciplínu. Je to koneckonců jejich příběh.

Ráda si čtu reakce čtenářů. Seznamte se se mnou na X (dříve Twitter) @LouiseRegency a přečtěte si více o regentském světě na mém blogu Jane Austen´s London.

Právě jsou k dostání tyto její knížky:
Zloděj a vévodkyně
Zloděj a vévodkyně
Důstojník a panna
Důstojník a panna

Zpět