HarperCollins

Vydavatelství HarperCollins

ÚVOD

Autoři

Jadesola Jamesová

Na svém twitterovém účtu má tři vlaječky – americkou, britskou a nigerijskou, a jako by byla rozkročena mezi těmito třemi zeměmi, třemi kontinenty. Jadesola se totiž hlásí k jorubské národnosti, což je etnikum obývající především právě Nigérii. Sama ostatně o svém zvláštním jméně vypráví, že to jorubsky znamená „zrozená, aby byla bohatá“, přičemž tím bohatstvím myslí především životní optimismus.

Byť se tedy hlásí k etniku africkému, narodila se a vyrostla na východním pobřeží USA, kde dodnes žije s manželem a dvěma malými dětmi. Ráda by si pořídila i kočku, ale soudí, že možná bude lepší s tím počkat, až se děti naučí chodit na nočník.

Když zrovna nepíše, pracuje jako knihovnice v univerzitní knihovně, kde postgraduálně studuje dějiny vydávání knih. Zajímá ji především romantická literatura, která tak bude mít v její závěrečné práci velmi významné místo.

Miluje letní bouřky, romány Barbary Cartlandové, dlouhé cesty vlakem, rozpečené toasty s máslem a neomezené množství čaje a koláčů. Mezi její koníčky patří sbírání starých paperbacků – romantických a fantasy románů, které nakupuje na internetu, aby měla v létě v domcích, které si pronajímá na severu Anglie, co číst. Kromě toho ráda plete, čte si cokoliv o britské královské rodině a přemlouvá sama sebe, že by měla zdravěji jíst.

Po řadě přečtených romancí roku 2018 jednu také napsala a poslala ji do nakladatelství Harlequin – vrátili ji jí s tím, že se jim vůbec nehodí! Nezatrpkla ale a podnikla vědecký výzkum, v rámci něhož si ujasnila, čím se moderní romance liší od těch starých, které sbírala. A roku 2020 už uspěla! Nejprve v nakladatelství Carina Press, hned vzápětí ale i u nakladatelství Harlequin Presents. Oba telefonáty přišly v týž den. Vzpomíná, že to oslavila nepříliš úspěšným pokusem o kotrmelec, což údajně hodně pobavilo batole, s nímž byla na mateřské, a veeeeeelkým množstvím zmrzliny.


Zpět