HarperCollins

Vydavatelství HarperCollins

ÚVOD

Autoři

Tess Gerritsenová

Tess Gerritsenová

se narodila v San Diegu v Kalifornii a dostala jméno Terry. Už od dětství snila, že jednou bude psát vlastní příběhy. Rodina však měla k její spisovatelské kariéře výhrady, a tak se Terry rozhodla pro kariéru lékařky. V roce 1975 absolvovala bakalářské studium antropologie na Stanfordově univerzitě, kde ji zaujaly rozsahy lidského chování, dále studovala medicínu na Kalifornské univerzitě v San Francisku, v roce 1979 získala lékařský titul a začala pracovat jako lékařka v Honolulu na Havaji.

Během mateřské dovolené zaslala krátký příběh do celostátní soutěže o nejlepší beletristickou povídku v časopise Honolulu a získala první cenu a 500 dolarů.

První knížky, inspirované romantickými povídkami, které ráda četla, když pracovala jako lékařka, byly romantické thrillery. Po dvou nevydaných „cvičných románech“ koupilo v roce 1986 nakladatelství Harlequin Intrigue román Telefon o půlnoci (Call After Midnight) a o rok později ho vydalo. Terry se tehdy rozhodla, že své jméno „poženští“, a tak se podepsala jako Tess. Následně napsala pro Harlequin Intrigue a Harper Paperbacks osm romantických thrillerů.

Tess Gerritsenová se těší se velké čtenářské oblibě jako autorka romantických thrillerů zejména z lékařského prostředí, které začala vydávat v roce 1996, a příběhů s detektivní zápletkou. Podle dvou hrdinek jejích detektivek, Jane Rizzoli a Mauře Isles, byl natočen seriál Rizzoli & Isles.

Je autorkou esejů ve sbornících vydaných nakladatelstvími Mystery Writers of America a International Thriller Writers. Pravidelně také píše blogy o psaní, a to jak na svých vlastních webových stránkách, tak na stránkách spisovatelů detektivek Murderati.com.

Za román The Surgeon získala v roce 2002 cenu RITA Romance Writers of America za nejlepší romantický napínavý román.

V roce 2006 získala s knihou Varnish cenu Nero Award za nejlepší detektivní román a byla nominována na cenu Edgar Award udělovanou organizací Mystery Writers of America i na cenu Macavity Award. Získala také uznání několika svých současníků, včetně Jamese Pattersona a Stephena Kinga, z nichž druhý ji označil za „ještě lepší než Michael Crichton“.

[Zdroj: Wikipedia]

Právě jsou k dostání tyto její knížky:
Telefon po půlnoci
Telefon po půlnoci
Smrtící skalpel
Smrtící skalpel
Hlavní podezřelá
Hlavní podezřelá
Běh o život
Běh o život
Chladnokrevně
Chladnokrevně
Smrt čeká za rohem
Smrt čeká za rohem
Po stopách zrádce
Po stopách zrádce

Zpět