HarperCollins

Vydavatelství HarperCollins

ÚVOD

Autoři

HelenKay Dimonová

je bývalá rozvodová právnička, která se stala jednou z nejpopulárnějších autorek romantické literatury. Na svém kontě má přes 40 titulů a každý rok získává mnohá ocenění kritiky i čtenářů. Její romány se překládají po celém světě a i tam slaví velké úspěchy.

Kromě psaní HelenKay vyučuje a vede kurzy psaní beletrie a různé workshopy pro začínající autory. Její příznivci ji také mohou vidět v její show na Netflixu. Žije a pracuje v San Diegu.

Jmého HelenKay dostala po dvou babičkách, Helen a Kay. Už jako dítě byla vášnivá čtenářka. Jak sama říká, díky čtení se necítila být tak osamělá, a v některých okamžicích života četla, aby přežila. Se svým manželem se poznala na vysoké škole a krásné přátelství přerostlo v lásku na celý život. Po vystudování práv pracovala v právnické kanceláři ve Washingtonu DC, což zahrnovalo i práci pro tajné služby, FBI a někdy i CIA. Už v té době milovala napětí, detektivky a akční filmy. Ještě před tím, než vzala pero do ruky, už se jí v hlavě odehrávaly nejrůznější thrillery, špionáže a kriminální příběhy. Práce v advokátní kanceláři ale byla nesmírně vyčerpávající a namáhavá. Postupně se zaměřila na rozvodové případy, a to bylo těžké i psychicky, protože ty případy nemívají dobré konce. Pak jí její kolega, který odcházel do důchodu, přinesl jako dárek tři romantické příběhy, a to doslova změnilo její život. Potřeba romantiky a dobrých konců společně se smyslem pro dobrodružství konečně našly v jejím životě uplatnění. Pustila se do psaní a na celé čáře uspěla.


Zpět