HarperCollins

Vydavatelství HarperCollins

ÚVOD

Autoři

India Greyová

India Greyová

se narodila v Cheshiru v Anglii. Velmi brzy v sobě objevila lásku ke čtení, a když jí bylo pouhých třináct let, napsala do Mills & Boon, aby jí poslali pokyny pro autory. Ještě dnes vzpomíná na vzrušené očekávání, až se ve schránce objeví velká hnědá obálka s charakteristickým logem nakladatelství.

Dlouhý čas ve školních lavicích si často krátila sněním o dokonalém, nebezpečně vypadajícím muži. Svou první "knihu" o drsném Skotovi a něžné romantické hrdince s fialovýma očima začala psát do školního sešitu.Zápletka by tehdy vydala na celý román, ale India se nedostala dál než k první kapitole. Pak psaní na chvíli odložila stranou, vystudovala angličtinu a anglickou literaturu na Manchesterské univerzitě a v posledním ročníku se zamilovala do muže, který jí připomínal její vysněné hrdiny. Dalších patnáct let se pak věnovala domácnosti, manželovi, výchově tří dcer a jejich malému zvěřinci čítajícímu kočky, králíky, morčata a zlaté rybičky.

Když se náhodně setkala s úspěšnou spisovatelkou Penny Jordanovou, znovu oprášila sny o psaní, tentokrát rozhodnutá dotáhnout knihu až do konce. To se jí podařilo v dubnu 2005. V září 2006 se jí konečně splnil dětský sen a její příběh vyšel v nakladatelství Mills & Boon. V roce 2009 se svou knihou Mistress: Hired for the Billionaire´s Pleasure (v češtině vyšla v roce 2010 pod názvem Koncert v Paříži) vyhrála cenu Romantický příběh roku, kterou uděluje britská Asociace spisovatelů romantických knih.

V češtině Indii Greyové vyšlo doposud 10 knih.

Právě je k dostání tato její knížka:
Neodolatelný Francouz
Neodolatelný Francouz

Sběratel umění

Zpět