HarperCollins

Vydavatelství HarperCollins

ÚVOD

Autoři

Anne Matherová

Anne Matherová

Je jednou z nejplodnějších a nejúspěšnějších autorek romancí vůbec. Příběhy začala psát už jako dítě, postupem času se ale měnil jejich charakter. Nejdříve to byly příběhy dětské, později… inu, zcela "nedětské". V současné době má Anne (vlastním jménem Mildred Grievesonová, kromě Anne Matherové používá i pseudonymy Caroline Flemingová a Cardine Flemingová) na kontě více než sto šedesát knih.

Narodila se roku 1946 v Anglii a vdávala se jako velmi mladá. Manžel její lásku ke knihám, tedy k psaní knih podporoval, takže první romance (Caroline) jí vyšla již roku 1965. Zvlášť úspěšnou se stala její kniha Leopard in the Snow (Leopard na sněhu) z roku 1974, která byla roku 1978 pod stejným názvem i zfilmována.

Úspěch první knihy Anne povzbudil natolik, že i přes péči o domácnost a malinkou dcerku se snažila psát nové a nové příběhy, kdykoliv si urvala jenom trochu času.

Anne žije stále v Anglii, když může, cestuje a hledá místa, kde se budou odehrávat její nové příběhy. Kromě dcery má ještě i syna a v současnosti už i dvě vnoučata.


Zpět