HarperCollins

Vydavatelství HarperCollins

ÚVOD

Autoři

Lauren Cananová

Lauren Cananová

Lauren se narodila a vyrůstala v Texasu a její láska ke koním, životu na ranči a vyprávěcí talent se projevily už v raném mládí. Vystudovala University of North Texas a dál se vzdělávala v kurzech tvůrčího psaní. Sama o sobě říká: "Nikdy se nechci přestat učit. A taky asi nikdy nepřestanu psát. Je to má bytostná potřeba a z tohoto světa nejspíš odejdu s perem v ruce. Nebo teď již spíše s klávesnicí."

Za svou tvorbu Lauren získala již mnohá prestižní ocenění. Považuje se za závislou na romantice a miluje dobré konce. Říká: "Moje literární cesta byla náročná, často frustrující a někdy i srdcervoucí. Ale také jsem plakala radostí a vyhřívala se v záři malých úspěchů, jichž jsem na této cestě dosáhla. Získala jsem úžasné celoživotní přátele a nevyměnila bych za nic na světě ani jedinou minutu."

Pokud zrovna nepíše, ráda se motá kolem koní nebo se věnuje svým hyperaktivním foxteriérům, se kterými vyhrává psí soutěže. Kromě toho její další vášní je hudba, hraje na kytaru, klavír a cimbál a život bez hudby si neumí představit.


Zpět