HarperCollins

Vydavatelství HarperCollins

ÚVOD

Autoři

Don Miguel Ruiz

je světoznámý autor knih Čtyři dohody, Umění lásky, Hlas poznání a je spoluautor Páté dohody, kterou napsal jeho syn don José Ruiz.

Titulu Čtyři dohody se prodalo více než 7 milionů výtisků po celém světě v 38 jazycích a po sedm let se držel na prestižním seznamu nejprodávanějších knih deníku New York Times.

Don Miguel Ruiz zasvětil svůj život sdílení dávné moudrosti Toltéků, kterou obohatil o své vlastní vhledy a převedl do praktické podoby podporující transformaci skrze pravdu a zdravý rozum.

Don Miguel Ruiz vyrůstal na mexickém venkově v rodině léčitelů jako dítě curandery (léčitelky) a naguala (šamana). Očekávalo se od něj, že přijme stovky let starou tradici a ponese dál tajné učení Toltéků. Místo toho se nechal zlákat moderním životem, rozhodl se vystudovat medicínu a stal se chirurgem. Život mu změnil až zážitek blízký smrti. Otřesen touto zkušeností, nastoupil cestu hlubokého sebepoznání. Pod vedením matky pilně studoval dávnou moudrost svých předků a svá učednická léta zakončil u mocného šamana v mexické poušti. V toltécké tradici vede nagual jednotlivce k osobní svobodě. Don Miguel je nagualem z rodu Rytířů orla, který zasvětil život šíření svých poznatků a učení starých Toltéků.

O spoluautorce

Barbara Emrys se narodila se ve Francii v rodině amerického diplomata. Vyrůstala v Evropě, Africe a Západní Indii. V mládí se intenzivně věnovala herectví. Kromě práce před kamerou byla známá také jako autorka a  koproducentka nezávislých filmů.

Hereckou kariéru ukončila Barbara Emrys před dvaceti lety, aby mohla v Novém Mexiku vychovávat svého syna. Tehdy se setkala s donem Miguelem Ruizem a stala se jeho žákyní. Absolvovala kurzy šamanismu a přednášela na téma transformace a sebepoznání člověka. Tuto činnost označuje jako "využívání znalostí a vědomostí k překročení hranic poznání". Spolupráce s donem Miguelem pro ni byla a je přínosná ve všech směrech a podpořila její kreativitu.

Barbara Emrys napsala několik populárně naučných knih a duchovních příběhů. Jedním z nich je The Red Clay of Burundi, ve kterém čerpá ze svých zážitků dospívající dívky žijící v Africe. Také má rozpracovány další literární projekty o osobním rozvoji a těší se na to, že odhalí další a nové způsoby a metody, jak sdílet duchovní moudrost a učení, které může být velkou inspirací pro to, abychom vedli plnohodnotný život.

Barbara Emrys vede též motivační kurzy a přednášky pro studenty, kteří se zajímají o to, jak lépe poznat sama sebe a naučit se s láskou přijímat vše, co nám přichází do života.

Právě jsou k dostání tyto její knížky:
Toltécké umění života a smrti<br /><em>Příběh objevování</em>
Toltécké umění života a smrti
Příběh objevování
Tři otázky
Tři otázky

Zpět