HarperCollins

Vydavatelství HarperCollins

ÚVOD

Autoři

Bronwyn Jamesonová

Bronwyn Jamesonová

"Vyrůstala jsem na farmě v Austrálii a trvalo mi pěkně dlouho, než jsem se rozhodla, čím vlastně budu. Nejdřív jsem chtěla být veterinářkou, ale zjistila jsem, že při pohledu na krev se mi zvedá žaludek. Pak jsem se chtěla stát novinářkou… na to jsem ale byla příliš stydlivá a nesmělá.

Nakonec jsem si vybrala to, co pro farmářskou dceru bylo to nejlepší: šla jsem studovat na zemědělskou fakultu. Vdala jsem se, přihlásila se do kurzu účetnictví a myslela si, že je to přesně to, co bych jako žena farmáře měla dělat. Ale protože jsem od dětství ráda četla a hrála si se slovíčky, začala jsem přispívat i do místních novin. Když jsem objevila článek australského svazu spisovatelů romantické literatury, který hledal nové tváře, přemýšlela jsem, zda bych byla schopná napsat příběh, který by čtenáře zaujal.

Od doby, kdy jsem napsala svůj první kratičký příběh, uplynulo už pětadvacet let. Rozhodla jsem se, že to zkusím znovu. Vyzbrojena dvěma příručkami Jak na to, stručnou dějovou zápletkou a naivním, ale ohromným nadšením jsem nadepsala první kapitolu. Ponořila jsem se do psaní a… už jsem nemohla přestat.

Byla jsem nadšená, když jsem vytvářela postavy, rozvíjela jejich příběh, řešila jejich problémy a starosti, abych je nakonec dovedla ke klidnému, spokojenému a radostnému životu.

První romance, která jsem napsala pro Silhouette Desire, In Bed With The Boss’s Daughter, vyšla v červnu 2001 (v češtině vyšla pod názvem Projekt Paris v říjnu 2002 v edici Desire) a já zjistila, že jsem našla dokonalé zaměstnání, které mě baví ze všeho nejvíc.

Už dvacet let žiju na farmě v srdci Austrálie s manželem, s našimi třemi syny, několika tisíci ovcí, stádem koní a jedním ovčáckým psem. Pokud zrovna nejsem skloněná nad klávesnicí nebo ponořená do nějaké četby, nejspíš mě najdete ve stájích nebo někde venku na farmě. Často také povzbuzuju syny na jejich četných sportovních utkáních. A miluju chvíle, kdy se naše rozsáhlá rodina sejde na grilování na naší farmě, abychom si jen tak popovídali a sdělili si všechny novinky."

Vaše Bronwyn Jamesonová


Zpět