HarperCollins

Vydavatelství HarperCollins

ÚVOD

Autoři

Sara Cravenová

Sara Cravenová

O Saře bychom měli vlastně mluvit jako o Anne, jméno Sara Cravenová totiž používá pouze jako pseudonym coby autorka romantické literatury.

Narodila se v říjnu 1938 v anglickém Devonu – to je skoro úplně ta nejjižnější část Velké Británie na západním konci ostrova – jako Anne Bushellová. A v rodném Devonu, konkrétně v městě Paignton, nastoupila svou profesionální kariéru, když začala pracovat jako novinářka v místním listu Paignton Observer. Pak se ale vdala a odstěhovala se naopak na úplný sever Anglie, kde pracovala jako učitelka.

Později se sice k novinařině zase vrátila, ve společnosti spisovatelů Middlesbrough Writers’ Group se ale seznámila s Mildred Grievesenovou, známé čtenářkám romantické literatury pod pseudonymem Anne Matherová, a už byla chycena! Roku 1975 prodala Sara Cravenová (tehdy také vznikl její pseudonym) první příběh nakladatelství Mills & Boon.

Sara byla dvakrát vdaná a dvakrát se rozvedla. V současnosti žije v městě Rugby ve střední Anglii a je spokojená. Má tam svého teriéra s podivným jménem Berlie Wooster, několik tisíc knih a obrovskou sbírku videokazet. Když nepíše, cestuje po Evropě, miluje jídlo v dobrých restauracích a ráda chodí do divadla. Největším koníčkem ale navždy zůstanou knihy.

A samozřejmě! New York. Ten navštěvuje, co může nejčastěji. Právě tam totiž žijí její vnoučata.

Na závěr ještě jednu perličku: roku 1997 vyhrála finále televizní soutěže Mastermind (jako Anne Ashurstová). V té soutěži se vždy dva soutěžící poměřují v znalostech v nějaké určité oblasti. A zajímavé je především téma, jež Sara zvládla v semifinále soutěže. Protivníka totiž deklasovala ve znalostech historických romancí Georgette Heyerové. Možná, že kdyby jury věděla, že ta Anne Ashurstová je slavná autorka romantických příběhu Sara Cravenová, ani by jí v této oblasti nedovolila soutěžit!


Zpět