HarperCollins

Vydavatelství HarperCollins

ÚVOD

Autoři

Laurie Kingeryová

Laurie Kingeryová

se narodila v Texasu jako jediné dítě armádního důstojníka a jeho ženy. Když jí byly tři roky, celá rodina se přestěhovala do Columbusu v Ohiu, kde Laurie žije dodnes.

Už v základní škole si uvědomila svoji lásku ke knihám a objevila v sobě talent ke psaní. Její první „knihou“ byl nekonečný příběh o psu a koníkovi, který ťukala na starém psacím stroji svého otce. Na střední škole si k pobavení spolužáků vymýšlela zamilované příběhy o členech skupiny Beatles.

Po maturitě si uvědomila, že k tomu, aby se stala skutečnou spisovatelkou, musí mít zpočátku stálé zaměstnání. V roce 1972 dokončila studium na zdravotní škole, poté se vdala a narodily se jí dvě dcery.

Laurie původně psala pod jménem Laurie Grantová pro harlequinskou edici historických romancí i pro další nakladatele. Je autorkou šestnácti knih a v roce 1994 získala cenu čtenářů v oblasti historických novel. Rovněž byla nominována časopisem Times Magazine na ocenění za nejlepší středověkou romanci a historický román z amerického západu.

Když právě nepíše nový příběh z historie, ráda cestuje, čte, píše e-maily a nové příspěvky na svůj blog.


Zpět