HarperCollins

Vydavatelství HarperCollins

ÚVOD

Autoři

Delores Fossenová

Delores Fossenová

Už jako holčička Delores nenápadně sbírala různé stopy jako například otisky prstů, spadlé vlasy a vlákna ze šatů jak rodinných příslušníků, tak hostů, kteří je navštívili. Ano, už v osmi letech vyřešila první zločin! Tehdy totiž někdo ukousl ucho čokoládovému velikonočnímu zajíčkovi a Delores při pátrání brzy zjistila, že dech její sestry voní čokoládou.

Úspěšné vyřešení prvního případu ji vedlo k domněnce, že už našla své povolání – rozhodla se, že bude agentem FBI. Ovšem poté, co si uvědomila, že honit padouchy není vůbec lehké, rozhodla se pro trochu jinou profesní dráhu. Touha po dobrodružství a přání dopadnout pachatele trestných činů ji neopustily, a tak jako spisovatelka ve svých příbězích vytváří postavy agentů FBI a dalších neohrožených bojovníků za právo a spravedlnost. Její dar propojit napětí s romantikou jí vynesl cenu knihkupců a dostal její příběhy na seznam bestsellerů. Dnes už má Delores na kontě přes čtyřicet titulů a k její velké popularitě přispělo i to, že její povídky otiskovaly i známé časopisy.

Delores se provdala za plukovníka letectva a je matkou čtyř dětí. Žila v Anglii a po celých Státech, měla řadu zaměstnání, ale jak sama přiznává, žádné z nich nebylo tak časově náročné, jako když zůstala na plný úvazek v domácnosti jako matka. S úsměvem poznamenává, že stále stírá otisky prstů, sbírá spadlé vlasy a vlákna z oděvů, tentokrát ovšem při uklízení po své rodině.


Zpět