HarperCollins

Vydavatelství HarperCollins

ÚVOD

Autoři

Alex Kava

Alex Kava

uchvátila v USA svou prvotinou Absolutní zlo jak čtenáře, tak i kritiky. Díky tomuto psychologickému thrilleru se její jméno vyšvihlo na přední místa v žebříčcích nejprodávanějších amerických autorek. Je označována jako mistr mrazivého napětí.

Časopis Washington Post Book World napsal, že "…Alex Kava vytvořila nadmíru napínavý román a v agentce Maggii O´Dellové zcela výjimečnou postavu…" Ženský časopis Woman´s Own přirovnal její thriller k jízdě na horské dráze. "Přestože máte strachem srdce až v krku po celou dobu, užíváte si každou minutu tohoto zážitku."
Alex Kava vyrůstala na venkově ve státě Nebraska, v malém městečku Silver Creek, které mělo pouhých 500 obyvatel. Jako dítě často psala povídky na zadní stranu starých kalendářů a různé útržky papíru a schovávala si je v krabici od bot pod postel. Aby mohla vystudovat vysokou školu, musela si přivydělávat jako pomocná pracovnice v nemocnici mytím chirurgických nástrojů. Vystudovala dějiny umění a anglický jazyk.

Pracovala v grafickém studiu a v reklamní agentuře, psala různé brožurky a letáky, a nakonec vedla oddělení pro styk s  veřejností v televizní společnosti. Během léta 1996 Alex opustila své zaměstnání a začala se plně věnovat psaní a publikování svých psychologických románů. Aby si zpočátku vydělala na živobytí, založila si doma malou grafickou firmu. To léto byl popraven masový vrah Joubert. S tímto případem se Alex poprvé setkala v roce 1983 při své práci v místních novinách, kde se jeho řádění věnovalo několik stránek. Jeho poprava jí připomněla děs a hrůzu, kterou tehdy vyvolal v mnoha lidech. A to ji inspirovala k napsání Absolutního zla. Volné pokračování tohoto thrilleru s názvem Ve zlomku vteřiny si budete moci přečíst v květnu.
Dnes žije Alex v Omaze ve státě Nebraska se svými dvěma psími slečnami Molly a Scout. Zde je několik zajímavosti z jejího života:

Co Vás nejvíce těší na psaní?
Řekněte mi, v jaké jiné profesi byste mohla brouzdat po knihkupectví, strávit dopoledne v knihovně, po obědě si v klidu číst knihu a pracovat ve svém oblíbeném křesle s domácím miláčkem stočeným do klubíčka u svých nohou?

Co Vás nejméně těší na psaní?
Věřte mi, nebo ne, ale vadí mi to, že jsem stále sama - chybí mi spolupracovníci. Mám sice dva pejsky, kteří jsou skvělou společností, ale u kávy si s nimi nepopovídám.

Jaký je Vás oblíbený film?
Mlčení jehňátek s Jodie Fosterovou a Anthony Hopkinsem nebo jakýkoliv jiný film s Harrisonem Fordem - pro tohoto muže mám velkou slabost!

Jaké jiné nadání byste chtěla mít kromě psaní?
Ráda bych uměla dobře vařit a toužím po tom, abych si uměla opravit cokoli v domě.

Máte něco, co jste vždycky toužila udělat, ale nikdy jste k tomu nenašla odvahu?
Vždycky jsem si přála naučit se plavat. Před lety mě dva kamarádi učili plavat, ale málem jsem se utopila. Od té doby jsem nikdy nenašla odvahu zkusit to znovu.

Kdybyste nebyla spisovatelkou, čím byste chtěla být?
Pravděpodobně bych pokračovala v tom, co jsem dělala předtím - pracovala v reklamní agentuře a v oblasti marketingu.

Jaké rčení či citát je Vám nejbližší?
"Život je buď dobrodružství, nebo nic" od Helen Kellerové.
V době, kdy jsem začínala s psaním, jsem si nad stůl napsala čínské přísloví "Sedmkrát upadneš, osmkrát vstaneš", tak abych na něj každý den viděla. To mi pomohlo v tom, abych svůj první román dokončila!

Právě jsou k dostání tyto její knížky:
Absolutní zlo
Ve zlomku vteřiny

Zpět