HarperCollins

Vydavatelství HarperCollins

ÚVOD

Autoři

RaeAnne Thayneová

RaeAnne Thayneová

Nepatřím k těm lidem, kteří už od narození vědí, že jsou předurčeni stát se spisovateli. Ale jen co jsem se naučila číst, zamilovala jsem se do hrdinů a  hrdinek a velmi často jsem místo pobíhání s kamarády seděla někde v koutku s  knihou. Na rozdíl od spolužáků jsem měla ráda slohová domácí cvičení, při kterých jsem mohla uplatnit svou fantazii. Ale kromě psaní jsem měla i další "velké" sny - chtěla jsem se stát učitelkou nebo právničkou.

Mé touhy a představy se změnily ve chvíli, když mě matka přesvědčila, abych si jako volitelný předmět na střední škole zvolila žurnalistiku. Díky mami! Hned od první hodiny jsem věděla, že je to přesně to, co chci v životě dělat.

Po vystudování vysoké školy jsem pracovala jako reportérka v místních novinách a užívala si výzvy a rozmanitosti této práce. Jeden den jsem dělala rozhovor se známou hvězdou hudebního světa, druhý den už jsem psala o místním motorkářském gangu či dělala interview s oceněným vědeckým pracovníkem. A  zatímco jsem se postupně vypracovávala od reportérky k redaktorce, sepisovala jsem v hlavě různé historky. Nebyly to obyčejné příběhy, ale zamilované romance, pohádky o skutečných lidech, kteří i přes překážky, které jim život stavěl do cesty, hledali tu pravou, velkou a věčně trvající lásku.

Netušila jsem, jak životy těchto lidí dostat na papír, ale věděla jsem, že to musím zkusit. Jejich osudy mě natolik fascinovaly, že jsem je nemohla ignorovat. První knihu jsem napsala v roce 1995, dnes jich mám na kontě už třicet. Na psaní se mi líbí všechno - od prvního klapnutí klávesy na počítači pod mými prsty, až po to sladké "A hotovo!", které mi bezděky splyne ze rtů po poslední tečce na papíru.

Teď už se věnuju psaní romantických knížek na plný úvazek - tedy pokud mi to dovolí mé děti. Inspiruje mě krása divokých hor v Utahu, kde s rodinou žiji. A  i když jsem si v mládí nikdy nepomyslela, že by se ze mě stala spisovatelka, dnes si už život bez ťukání lidských osudů do počítače nedovedu představit. A  nejlepším oceněním jsou pro mě reakce čtenářů, které mi přicházejí z celého světa. Pokud i vy máte potřebu mi napsat, budu velmi ráda (rthayne@xmission.com).


Zpět