HarperCollins

Vydavatelství HarperCollins

ÚVOD

Autoři

Maggie Coxová

Maggie Coxová

Narodila se v Londýně a ve městě nad Temží prožila prvních osmadvacet let svého života. Potom - přestože ji velkoměsto nikdy nepřestalo fascinovat - začala toužit po klidu a odstěhovala se do Kentu.

Vždy toužila "zapisovat slova". Knihy se její vášní staly už na základní škole, takže není divu, že si ji spolužáci pamatují jako dívku, která věčně buď četla, nebo vymýšlela vlastní příběhy. Už tenkrát se jejími nejoblíbenějšími postavami stali hrdinové a hrdinky prožívající velké lásky.

Maggiiným prvním zaměstnáním se stala práce sekretářky; ta jí ale k srdci nikdy nepřirostla. Kdykoliv nemusela zrovna něco přepisovat nebo vařit šéfovi čaj, sestavovala si v duchu další a další romantické příběhy. Roku 1993 se konečně odhodlala, dala výpověď a s podporou svého manžela Garyho se začala učit tomu, čemu se chtěla věnovat v budoucnosti - psaní.

V srpnu 1995 se Maggii narodil syn, ještě před tím se ale odvážila nabídnout dva své příběhy nakladatelství Harlequin Mills & Boon. Oba byly odmítnuty. Po narození syna musela na nějakou dobu odložit kariéru spisovatelky "k ledu", protože chlapeček soudil, že k jeho životu spánek příliš nepatří, takže spát nemohla ani maminka. A chvíle, kdy syn konečně usnul, musela k spánku využít sama…

Posléze se jí přece jenom podařilo získat sem tam chvilku, takže postupně napsala dalších pět příběhů, které jí všechny nakladatelství odmítlo vydat… Nikdy ale nepřestala věřit, že jednou uspěje, a její víra došla naplnění v červenci 2002. Tehdy jí totiž vyšla první kniha!

Od té doby jich přibylo dalších pár, takže dnes Maggie věří, že všechna ta odmítnutí, která zažila, byla jenom povinnými schůdky, jimiž musela vystoupat do svého vlastního spisovatelského nebe…


Zpět