HarperCollins

Vydavatelství HarperCollins

ÚVOD

Autoři

Ally Blakeová

Ally Blakeová

se narodila v malém městečku v Queenslandu v Austrálii. Odmalička velmi ráda tančila a tak není divu, že při studiu na University of Queensland se stala členkou roztleskávaček fotbalového týmu. Dokonce tančila před 50 tisíci diváků a vystupovala v televizi.

Svou první knížku vydala v roce 2003, která o rok později byla navržena na cenu o nejlepší romanci. I vy jste se mohla již setkat s romancemi Ally Blakeové, z posledních je to např.: Snoubenka z venkova (edice Romance,listopad 2008) nebo Ryanova proměna (edice Romance Duo, září 2007) a mnoho dalších.

Na otázku, kde bere inspiraci pro své knížky, sama říká:

„O knížce přemýšlím stejně, jako bych pekla náš oblíbený čokoládový dort. Znám základní ingredience a nasypu je do mísy tak, jak mi zrovna přijdou pod ruku. Po upečení ho dám na chvíli do lednice a pak na něj rozetřu sladkou čokoládovou polevu. A s knížkami je to stejné: základní linie příběhu a pak všechny ty drobnosti, které si zjišťuju o hlavních hrdinech a jejich cestách… Dort se dá také sníst bez polevy, ale pokud ji přidáte, pak je jeho chuť mnohem bohatší, lahodnější a stravitelnější.
A také báječnou inspirací je mé okolí. Jsem připravena kdekoli a kdykoli si zapsat sebemenší myšlenku, která mě napadne, poslouchám konverzace lidí okolo mě, zamýšlím se nad slovy romantických písní a hlavně hodně cestuji.“

A jak dlouhé jí trvá napsat knížku, když se do ní opravdu pustí? „Asi tak jeden měsíc, ale to pak nedělám vůbec nic jiného…“ říká sama Ally.


Zpět