HarperCollins

Vydavatelství HarperCollins

ÚVOD

Autoři

Tessa Bradleyová

Tessa Bradleyová

Tessa sama sebe považuje za náruživou čtenářku. Ke knížkám se dostala už v raném dětství a četla všechno, co se jí dostalo pod ruku. Obzvláště si ji získali autoři thrillerů, fantasy a samozřejmě i romantické literatury. Její dětské představy o budoucím zaměstnání se obměňovaly podle toho, co zrovna četla nebo co navrhovali učitelé ve škole. Ale kdo by tak asi chtěl být účetním nebo projektantem, když by mohl pracovat s leteckou záchrannou službou nebo třeba žít na ranči ve Wyomingu?

Nakonec si ale vysnila kariéru zahraničního dopisovatele v Africe. Její naděje a plány začínající novinářky ale vzaly za své, když jejich lokální noviny přestaly vycházet. Místo abys se stala novinářkou, Tessa, začala studovat a získala titul bakaláře v oboru anglická literatura! Později dokončila univerzitu studiem práv a poměrně dlouho v tomto oboru pracovala a udělala strmou kariéru, dokonce se stala partnerem ve velké právní kanceláři.

Šestiměsíční přestávka, během které s rodinou cestovala po Austrálii a kdy přečetla také tuny knih, ji natolik inspirovala a oživila její tvořivost, že znovu zahořela pro psaní. Po šesti měsících pilování jí v nakladatelství Harlequin vydali první knihu.

Tessa ráda píše knihy, ve kterých je napětí a spousta emocí – takové, jaké i ráda čte.

Tessa své hrdiny s oblibou situuje do zdánlivě bezvýchodných situací a pak celé dlouhé dny zápolí s tím, jak je z té hrozné situace dostat.


Zpět