HarperCollins

Vydavatelství HarperCollins

ÚVOD

Autoři

Nora Robertsová

Nora Robertsová

Z mnoha hledisek je možné Noru Robertsovou považovat za jednu z vůbec nejúspěšnějších autorek romantické literatury. Nechybělo ale mnoho, a  čtenáři by o její knihy přišli. Stačilo jenom, aby lépe ovládala klávesnici psacího stroje nebo aby v zimě méně sněžilo. Kariéru soudní zapisovatelky totiž musela vzdát poté, co zjistila, že píše s příliš mnoha překlepy. A jedna sněhová vánice, kdy zůstala doma se dvěma syny a  tenčící se zásobou čokolády, ji přivedla k myšlence psát.

První její knížka se ke čtenářům dostala roku 1981. První knihu ovšem napsala již roku 1979, její rané pokusy ale nakladatelé odmítali. Dnes, po čtvrtstoletí tvůrčí kariéry, má Nora na kontě přes 150 knih a stále píše další. U  počítače sedí každý den v týdnu osm hodin, bez ohledu na víkendy či svátky!

Její kanceláří je podkroví domu, který dnes již obývá jenom sama se svým druhým manželem, Brucem. Ten je původní profesí truhlář a s Norou se seznámil, když si ho pozvala, aby jí vyměřil nové police na knihy. Za ideální den Nora považuje ten, kdy ji nikdo při psaní nevyruší. Jak ale sama přiznává, takových ideálních dnů mnoho není. Tu ji vyruší telefonát nakladatele, tu se začte do dopisů či mailů svých fanoušků. Případně se jí zachce sednout si s Brucem k televizi.

I přes všechna tato "vyrušení" nepřestává psát dále; dokonce uvažuje, že se ještě někdy vrátí ke svým nejúspěšnějším příběhům a zkusí se zamyslet nad osudy svých hrdinů s odstupem někdy už až dvacetiletým. Její čtenáři by především moc rádi věděli, jak se dále vyvíjely vztahy v rodině MacGregorových, jejichž příběhy vyšly i v češtině.

Na začátku jsme si řekli, že Nora Robertsová je jednou z vůbec nejúspěšnějších spisovatelek. Dokažme si to na několika číslech.

  • Celkem vyšly Nořiny knihy ve světě již ve více než 250 milionech výtisků!
  • Za posledních dvaadvacet let se ve světě každou minutu prodalo průměrně jednadvacet knih Nory Robertsové.
  • Pokud by se všechny Nořiny vytištěné knihy kladly na zem jedna za druhou, bylo by jimi možné "vydláždit" cestu z New Yorku do Los Angeles desetkrát!
  • V roce 2001 byla Nora Robertsová vyhlášena druhou nejprodávanější autorkou roku za J. K. Rowlingovou s jejím megahitem o kouzelníku Harrym Potterovi.
  • Od roku 1991 byly v prestižní rubrice novin New York Times její knihy označovány za bestsellery po dlouhých 526 týdnů. Z třinácti posledních let si tedy její knihy udržovaly pozici nejúspěšnějších titulů na americkém trhu po dobu více než deseti let!

Právě jsou k dostání tyto její knížky:
Podivné hry
Gabrielův anděl

Závěť a úklady
Skandál v knížectví
Aféry privilegovaných
Skandál v knížectví

Dokonalé představení
Nedokončená záležitost
Opatrné city
Nedokončená záležitost

Láska pro vítěze
Hrdina ze sousedství
Hrdina ze sousedství
Milovat Jackie
Milovat Jackie
Na hraně zákona
Na hraně zákona

Zpět